Wiadomości

Sprawca fałszywego “szkolnego” alarmu bombowego został zatrzymany przez policję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z wydziału kryminalnego łęczyckiej komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który wywołał alarm bombowy. Na szczęście informacja o ładunku wybuchowym nie potwierdziła się. Mieszkaniec pow. łęczyckiego usłyszał już zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Za takie przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

23 maja 2019 roku do jednej z instytucji publicznych działających w pow. łęczyckim dotarła przesłana drogą elektroniczną wiadomość, która dotyczyła podłożenia ładunku wybuchowego, w placówce edukacyjnej na terenie Łęczycy. Nie była wskazana konkretna szkoła .Policjanci natychmiast po otrzymaniu tej informacji pojawili się we wszystkich tego typu obiektach.

Budynki został dokładnie sprawdzone przez pirotechnika, który nie stwierdził żadnego zagrożenia. W jednym przypadku dyrekcja podjęła decyzję o ewakuacji. W tym samym czasie policjanci wydziału kryminalnego współpracując z funkcjonariuszami wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Łodzi namierzali sprawcę. Szybko okazało się, że wiadomość została wysłana spoza granic naszego kraju. 27 maja 2019 roku dysponując danymi nadawcy, śledczy dotarli do jego miejsca zamieszkania w powiecie łęczyckim.

Właśnie powrócił do Polski. Policjanci zatrzymali 36 – latka podejrzanego o wywołanie alarmu bombowego.Był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące tego przestępstwa, które zagrożone jest karą do 8 lat pozbawiania wolności. Prokurator objął podejrzanego policyjnym dozorem.

/leczyca.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!