Europa Polska Wiadomości

Spotkanie V4 w Warszawie i sprzeciw wobec narzucaniu kwot imigrantów przez Brukselę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek w Warszawie miało miejsce  spotkanie premierów państw Grupy Wyszehradzkiej podczas którego premier Beata Szydło wyraźnie zaznaczyła, że Polska i pozostałe kraje V4 nie zgadzają się na proponowany przez Brukselę system relokacji migrantów.

“Grupa Wyszehradzka, jak również Polska, nigdy nie zgodzą się na szantaż w sprawie uchodźców; dotychczasowa polityka migracyjna nie zdała egzaminu. (…). Istotne jest, aby kompleksowa polityka migracyjna, w tym takie rozwiązania dotyczące wspólnego europejskiego systemu azylowego odzwierciedlała rzeczywisty kompromis między państwami członkowskimi z uwzględnieniem szczególnie wrażliwych dla nich obszarów” – powiedziała premier Szydło na konferencji prasowej.

Szefowa polskiego rządu odniosła się również do wypowiedzi niemieckiego ministra spraw wewnętrznych Thomasa de Maiziere, który stwierdził, że Komisja Europejska powinna wyciągnąć konsekwencje wobec państw, które nie zgadzają się na przyjęcie migrantów.

Szydło stwierdziła, że takie wypowiedzi to “nieporozumienie i próba szantażu”: “Wypowiedzi komisarza i ministrów, którzy z różnych państw UE próbują narzucić taki dyktat i taki szantaż są nieporozumieniem; one nie służą budowaniu jedności Unii Europejskiej”.

Źródło: Polsat News/ polskaniepodlegla.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!