Wiadomości

Spory spadek poparcia dla Andrzeja Dudy, rosną notowania Trzaskowskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wyborcy PO, których straciła poprzednia kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, powracają z poparciem dla Rafała Trzaskowskiego – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl. W dalszym ciągu wyraźnie na prowadzeniu plasuje się urzędujący prezydent, jednak jego notowania znacznie spadły w porównaniu z poprzednią turą badań.

Na Andrzeja Dudę głos deklaruje 41 proc. badanych, co oznacza spadek o 8 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego sondażu Social Changes.

Drugie miejsce zajmuje kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski z poparciem 21 proc. respondentów. Podium, z wynikiem zbliżonym do prezydenta Warszawy, zamyka Szymon Hołownia. Na tego kandydata chce zagłosować 18 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt. proc.).

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz ma poparcie 7 proc. uczestników badania (spadek o 5 pkt. proc.), kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak – 6 proc. (spadek o 1 pkt. proc.), zaś europoseł Lewicy Robert Biedroń – 5 proc. (tu wzrost o 1 pkt. proc.).

Po 1 proc. deklarowanych głosów ankietowanych zdobyli Marek Jakubiak i Paweł Tanajno.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!