Gospodarka Wiadomości

Spółka Solaris poinformowała, że jest liderem na niemieckim rynku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej Solaris Bus & Coach poinformował o dostarczeniu pięciu autobusów elektrycznych do Frankfurtu nad Menem. Spółka podała, że jest liderem niemieckiego rynku pod względem sprzedanych tam pojazdów elektrycznych.

Umowa na dostawę pięciu pojazdów Urbino 12 electric została podpisana z przewoźnikiem In der City Bus Frankfurt am Main pod koniec 2017 r. Elektrobusy wożą pasażerów w centrum miasta na specjalnie utworzonej bezemisyjnej linii łączącej dwa kampusy uniwersyteckie.

Pojazdy wyposażone są w innowacyjną oś elektryczną z dwoma zintegrowanymi silnikami. Energia w pojazdach jest magazynowana w bateriach o łącznej pojemności aż 240 kWh, które są ładowane przez stacjonarną ładowarkę plug-in. Solaris dostarczył do przewoźnika również trzy ładowarki. W autach zainstalowano klimatyzację, ładowarki USB, a także rozbudowany system informacji pasażerskiej.

Spółka poinformowała, że dotąd w Niemczech zakontraktowała blisko 70 autobusów Urbino electric.

– Plasuje to producenta na pierwszym miejscu pod względem sprzedanych pojazdów elektrycznych w kraju i stanowi niemal 20 proc. całego rynku autobusów tylko elektrycznych w Niemczech – podała spółka.

Firma Solaris Bus & Coach jest jednym z europejskich liderów w obszarze e-mobility. W ciągu siedmiu lat od premiery swojego pierwszego autobusu elektrycznego dostarczyła lub zebrała zamówienia na prawie 400 pojazdów od klientów w szesnastu państwach.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!