Wiadomości

Spółka “Agora”, wydawca “Gazety Wyborczej”, ma poważne problemy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spółka „Agora”, wydawca „Gazety Wyborczej”, ma poważne problemy. Właśnie ogłosiła, że do czerwca wygasi swoje drukarnie w Pile i Tychach. Wiąże się to ze zwolnieniem do 153 osób.-

W komunikacie giełdowym Agora tłumaczy, że zamknięcie drukarni w Pile i Tychach wynika z postępującego spadku przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset, w której specjalizują się te zakłady.

„Trend ten wynika w dużej mierze ze spadku sprzedaży egzemplarzowej krajowej prasy drukowanej, której wydawcy są głównymi nabywcami usług realizowanych w technologii coldset” — czytamy.

Wydawca zamierza skupić się na swojej warszawskiej drukarni, a do końca czerwca wygasić działalność operacyjną drukarni w Pile i Tychach. Wiąże się to ze zwolnieniami grupowymi w obu zakładach.

„Zamiarem zarządu Agory jest przeprowadzenie zwolnień do 153 pracowników zatrudnionych, głównie w segmencie Druk w Grupie Agora (co stanowi 57 proc. wszystkich zatrudnionych w tym obszarze, w tym 90 proc. zatrudnionych w drukarni Agory S.A. w Pile oraz 90 proc. zatrudnionych w spółce Agora Poligrafia Sp. z o.o. w Tychach, według stanu na dzień 1 marca 2019 r.)” – wyliczono w komunikacie spółki. Agora obiecuje, że zwolnienia będą dokonywane „z dbałością o pracowników”, przy zaoferowanie „działań osłonowych i wspierających”. Jednocześnie rozpoczęte konsultacje ze związkami zawodowymi.

Portal Wirtualnemedia.pl przypomina, że wiosną ub.r. Agora w ramach zwolnień grupowych pożegnała się z 47 pracownikami z pionu druku, z kolei od 2016 zwolniła 176 pracowników – przede wszystkim z zespołu „Gazety Wyborczej”, także kilkanaście osób współpracującymi z Gazeta.pl. W dodatku Agora odnotowuje spadki z wpływów sprzedażowych.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!