Wiadomości

Spektakularna akcja policji w Zielonej Górze /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zielonogórscy policjanci zatrzymali 5 osób w związku z pobiciem mężczyzny przed klubem nocnym w centrum miasta. Wszyscy usłyszeli zarzuty, a jedna z zatrzymanych osób została tymczasowo aresztowana na 3 miesiące.

W ostatnich dniach zielonogórscy policjanci służb kryminalnych przy wsparciu funkcjonariuszy Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zatrzymali w różnych rejonach miasta 5 mężczyzn w wieku 34-52 lata. Policjanci musieli działać z zaskoczenia, dlatego zatrzymania były niespodziewane i dynamiczne. Dwaj spośród 5 mężczyzn zostali zatrzymani w samochodach na jednych z głównych skrzyżowań Zielonej Góry. Byli kompletnie zaskoczeni. Mężczyźni nie spodziewali się zatrzymań, bo zdarzenie, którego dotyczyły działania policji, miało miejsce kilka dni wcześniej. Cała piątka została zatrzymana w związku z pobiciem, do którego doszło przed jednym z nocnych lokali w centrum miasta. Wtedy to kilku ochroniarzy tego klubu pobiło innego mężczyznę bijąc go pięściami, uderzając pałką i kopiąc go wielokrotnie po całym ciele, nawet gdy ten leżał na ziemi próbując się osłonić. Poszkodowany z licznymi poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Na obecnym etapie prowadzonego postępowania policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz udział w nim poszczególnych osób. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił policjantom przedstawić zarzuty pobicia 5 zatrzymanym mężczyznom. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Ponadto śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie jednego z mężczyzn. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze uwzględnił złożony wniosek i aresztował podejrzanego na 3 miesiące. Dodatkowo wszystkie osoby mają wpłacić poręczenie majątkowe w wysokości po 10 tysięcy złotych. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

/policja.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!