Wiadomości

Spada liczba zgonów spowodowanych koronawirusem we Włoszech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

542 osoby zarażone koronawirusem zmarły w ciągu minionej doby we Włoszech – ogłosiła we wtorek Obrona Cywilna. Łączny bilans zmarłych wynosi 17.669. Tak więc dobowa liczba zgonów ponownie spada. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła o 3,9 tysiąca – do 139.422. Jak dotąd wyzdrowiało 26.491 osób.

Tak więc liczba zgonów ponownie spadła, podobnie jak i wczoraj, natomiast wzrosła w stosunku do dnia wczorajszego liczba nowych zakażeń (przypomnijmy, że w szczytowym okresie odnotowywano we Włoszech po osiem tysięcy nowych zakażeń dziennie, później jednak ich liczba sukcesywnie spadała)…

Z powodu zakażenia koronawirusem we Włoszech zmarło pond 100 księży – donosi dziennik “Il Giornale”. Zmarli kapłani pochodzą ze wszystkich części kraju. Najmłodszy z nich miał 45 lat, a najstarszy 100 lat. Gazeta opiera się na informacjach z diecezji włoskich. Ta tragiczna statystyka nie uwzględnia zakonników, zakonnic, diakonów i misjonarzy, którzy zmarli z powodu wirusa Covid-19.

Z powodu koronawirusa we Włoszech zmarło ponad 100 księży

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 24 godzin zmarła z powodu zarażenia koronawirusem rekordowa liczba 938 osób, co zwęszyło łączny bilans ofiar śmiertelnych pandemii w tym kraju do 7.097. Liczba osób, u których potwierdzono zarażenie koronawirusem, wzrosła do 60.733.

W Holandii w ciągu ostatniej doby o 969 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem – podał w środę Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). Stwierdzono też śmierć na Covid-19 kolejnych 147 osób. Od początku epidemii koronawirusa w Holandii stwierdzono 20.549 przypadków zakażenia, 2.248 osób zmarło, a 7.735 hospitalizowano.

W ciągu minionej doby w Belgii wykryto 1.209 nowych przypadków koronawirusa – poinformowało w środę centrum kryzysowe. To nieco mniej niż dzień wcześniej. Wirus nadal się jednak rozprzestrzenia, dotychczas spowodował śmierć w tym kraju 2.240 osób.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!