Wiadomości

Spada liczba nowych zakażeń i zgonów we Francji i we Włoszech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Włoszech w ciągu minionej doby zmarło 431 osób zakażonych koronawirusem – podała Obrona Cywilna. Bilans ofiar śmiertelnych od początku pandemii wzrósł do 19.899. Od soboty zanotowano prawie 2 tysiące nowych chorych. We Francji w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło z powodu zarażenia koronawirusem 566 osób, a łączna liczba ofiar śmiertelnych COVID=19 wzrosła do 14.393.

Francuska Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia opublikowała dziś swój kolejny codzienny raport na temat epidemii. W sumie z powodu Covid-19 zmarło we Francji 14.393 osób, w tym 5.140 zgonów w domach opieki i 9.253 w szpitalach. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 315 dodatkowych zgonów w szpitalach oraz 251 w domach opieki. To zdecydowanie mniej aniżeli w dniach poprzednich.

Z kolei liczba zmarłych w ciągu jednego dnia we Włoszech jest najniższa od dłuższego czasu. W Lombardii, epicentrum pandemii spadła liczba zmarłych i hospitalizowanych chorych. W ciągu doby zanotowano w tym regionie 110 zgonów, czyli znacznie mniej niż w minionych tygodniach.

Obecnie w całym kraju jest ponad 102 tysiące chorych. Ponad dwie trzecie z nich (69 proc.) przebywa w domowej izolacji. Do tej pory we Włoszech potwierdzono 156 tysięcy przypadków koronawirusa.

/lci.fr, polskieradio24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!