Wiadomości

Sosnowieccy policjanci rozbili grupę przestępczą zajmującą się produkcją i handlem narkotykami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sosnowieccy policjanci rozbili grupę przestępczą, która na terenie województw śląskiego i małopolskiego zajmowała się produkcją i handlem narkotykami. Podczas likwidacji plantacji policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 300 krzaków konopi indyjskich i przeszło 20 kilogramów suszu marihuany. Zatrzymane w tej sprawie 4 osoby zostały już tymczasowo aresztowane.

Pod koniec września sosnowieccy kryminalni trafili na plantację konopi indyjskich w jednej z miejscowości w województwie małopolskim. Na pewnej posesji, policjanci znaleźli sprzęt do uprawy, 171 krzaków konopi indyjskich i blisko 3 kilogramy gotowego suszu. Kolejna plantacja zlikwidowana przez sosnowieckich kryminalnych znajdowała się w Zawierciu. Tym razem policjanci zabezpieczyli 130 krzaków i dwa worki gotowego suszu.

W trakcie przeprowadzonych w tej sprawie działań, kryminalni zabezpieczyli łącznie ponad 20 kilogramów suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowana została na kwotę ponad 460 tysięcy złotych. Zatrzymani trzej mężczyźni i kobieta, to mieszkańcy aglomeracji śląskiej.

Usłyszeli zarzuty wytwarzania i posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz udziału w grupie przestępczej. Za te przestępstwa może im grozić nawet do 15 lat więzienia. W sprawie zabezpieczono również mienie podejrzanych – samochody i gotówkę – o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec czworga zatrzymanych tymczasowego aresztowania.

/slaska.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!