Wiadomości

Sondaż: Prawo i Sprawiedliwość dobiło do 40 proc. poparcia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najnowszym badaniu poparcia dla partii politycznych, zrealizowanym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, ugrupowanie kierowane przez Jarosława Kaczyńskiego osiąga najlepszy wynik od wielu miesięcy i zwiększa przewagę nad Koalicją Obywatelską do 12 punktów proc. Zwraca uwagę identyczne poparcie dla trzech średnich ugrupowań: Konfederacji, Lewicy oraz Polski 2050. PSL wciąż poniżej progu.

W badaniu chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 40 proc. respondentów, a więc o 2 punkty procentowe więcej niż w poprzedniej fali badań. Koalicja Obywatelska może liczyć na 28 proc. poparcia, co oznacza spadek o 1 punkt proc.

Konfederacja również traci 1 punkt i może liczyć na 8 proc. poparcia. Lewica także z lekkim spadkiem i wynikiem na poziomie 8 proc. Poprzednio było to o 1 punkt więcej. Polska 2050 bez zmian – również 8 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe cieszy się poparciem 4 proc. badanych; to taki sam wynik jak tydzień temu.

Na Kukiz‘15 chce głosować 2 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy. Poparcie dla Porozumienia bez zmian – 1 proc.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!