Wiadomości

Sondaż pracowni Estymator: Gdyby wybory odbyły się z w najbliższych dniach…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory odbyły się z w najbliższych dniach, PiS razem z Kukiz’15 mogłoby liczyć na 41,2 proc. poparcia – wynika z sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl. Jak radzą sobie inne ugrupowania?

W badaniu pracowni Estymator, ankietowanym zadano pytanie: “Na które z ugrupowań zagłosował(a)by Pan(i) w wyborach do Sejmu, gdyby lista wyglądała następująco?”. Wśród wymienionych potencjalnych komitetów wyborczych wymieniono: Prawo i Sprawiedliwość + Kukiz’15, Koalicję Obywatelską, PSL + Polskę 2050 Szymona Hołowni + Porozumienie, Lewice, Konfederację.

Podobnie jak w poprzednich badaniach Prawo i Sprawiedliwość (w tym wypadku w koalicji z Pawłem Kukizem) znalazło się na pierwszym miejscu. Na koalicję PiS i Kukiz’15 (ugrupowania te aktualnie współpracują w Sejmie) chciałoby zagłosować 41,2 proc. badanych.

Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 27,5 proc. głosów, a koalicja PSL – Polska 2050 Szymona Hołowni – Porozumienie na 16,7 proc. głosów. Dalej znalazła się Lewica – 9,9 proc. głosów i poniżej progu wyborczego Konfederacja – 4,7 proc. głosów.

Badanie przeprowadzono w dniach 28-29 maja 2022 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!