Wiadomości

Sondaż poparcia dla partii politycznych: Zyskują PiS i Konfederacja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z najnowszego badania poparcia dla partii politycznych, zrealizowanego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, Zjednoczona Prawica odrabia straty, i notuje wyjątkowo dobry wynik. Koalicja Obywatelska lekko traci. Na trzecim miejscu ponownie Konfederacja. Korzystny rezultat notuje także PSL.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach od 11 do 14 listopada, a więc jeszcze przed przypadkowym uderzeniem ukraińskiej rakiety na polską wieś Przewodów. W badaniu Zjednoczona Prawica uzyskała 38 proc. wskazań, co oznacza wzrost o 3 punkty procentowe w porównaniu z poprzednią falą badań.

Na Koalicję Obywatelską chce oddać głos 28 proc. badanych – o 1 punkt procentowy mniej niż poprzednio. Konfederacja cieszy się poparciem 9 proc. badanych, co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy. Na Polskę 2050 wskazało 8 proc. badanych, a więc o 2 punkty mniej niż tydzień wcześniej.

Lewica traci 1 punkt i może liczyć na 7 proc. wskazań. Polskie Stronnictwo Ludowe zyskało 2 punkty procentowe i cieszy się poparciem 6 proc. badanych. Kukiz‘15 zachowuje swoje poparcie: 2 proc. Porozumienie traci 1 punkt i notuje wynik 1-procentowy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!