Wiadomości

Sondaż poparcia dla partii politycznych: Duży wzrost poparcia dla Platformy Obywatelskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 35,2 proc. głosów – wynika z sondażu przygotowanego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski. Jak zaznacza WP – w porównaniu z poprzednim sondażem z 21 czerwca – partia Jarosława Kaczyńskiego zaliczyła wzrost poparcia o jeden punkt procentowy.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska, która wyprzedziła Polskę 2050 Szymona Hołownię. Partia Donalda Tuska, gdyby wybory odbyły się za dwa dni, mogłaby liczyć na 21,3 proc. głosów. W porównaniu z poprzednim badaniem, to wzrost aż o 6,6 punktów proc. Na ostatnim miejscu podium znalazła Polska 2050, która ma poparcie na poziomie 16,5 proc. Partia Hołowni zaliczyła spadek o 2,5 punktów proc.

Na czwartym miejscu znalazła się Lewica, na którą zagłosowałoby 7,8 proc. wyborców. Również i to środowisko, podobnie jak partia Hołowni, zaliczyło w porównaniu z poprzednim badaniem spadek. W tym przypadku o 2,6 pkt proc. Na piątym miejscu znalazła się Konfederacja z wynikiem 5,6 proc. (spadek o 1,5 pkt proc.). Tuż nad progiem znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe. Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza może liczyć na poparcie na poziomie 5,1 proc. (spadek o 0,2 pkt proc.).

/wp.pl, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!