Wiadomości

Sondaż: Polaków zapytano, co sądzą o międzynarodowej misji pokojowej na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla DGP i RMF FM o, iż ponad 53 proc. Polaków uważa, że na Ukrainę powinna zostać wysłana międzynarodowa misja stabilizacyjna pod flagą NATO, ONZ lub inną, przy czym niemal 60 proc. sądzi, że jeśli taka inicjatywa będzie miała miejsce, to Polska powinna wziąć w niej udział.

Na pytanie, czy na Ukrainę powinna zostać wysłana międzynarodowa wojskowa misja stabilizacyjne pod flagą NATO, ONZ lub inną 53,2 proc. pytanych odpowiedziało, że tak, przeciwko było 26,1 proc., a 20,7 proc. nie miało zdania. W największym stopniu (80 proc.) popierają ten pomysł wyborcy PiS, podczas gdy w przypadku wyborców opozycji popiera go co drugi. Wśród niezdecydowanych misja cieszy się aprobatą 46 proc.

Na pytanie, czy gdyby do takiej misji doszło, powinni wziąć w niej udział polscy żołnierze, twierdząco odpowiedziało 59,2 proc. ankietowanych, a 31,8 proc. powiedziało „nie”. Zdania nie miało na ten temat 9 proc. badanych. Najwięcej zwolenników takiego ruchu jest znów wśród wyborców PiS – 75 proc. Wśród wyborców opozycyjnych i niezdecydowanych jest to po 61 proc.

/Dziennik Gazeta Prawna/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!