Wiadomości

Sondaż: Niemcy raczej przeciwni wysyłaniu ciężkiej broni na Ukrainę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Niemczech trwa dyskusja na temat wysyłania ciężkiej broni na Ukrainę. Decyzje taką popierają zarówno znajdujący się w rządzie Zieloni, jak i pozostający w opozycji chadecy. Niezdecydowany wydaje się jednak kanclerz Scholz z SPD.

O sprawę wysyłania ciężkiej broni Ukraińcom zapytała Niemców pracownia Instytut INSA, na zlecenie dziennika “Bild”. Z sondażu wynika, że 50 proc. Niemców sprzeciwia się dostawom ciężkiej broni na Ukrainę. Za dostawami ma być 43 proc. Niemców.

Za dostawami na Ukrainę opowiadają się przede wszystkim wyborcy Zielonych, wśród których 72 proc. popiera takie rozwiązanie. Podobnie myśli elektorat CDU/CSU, wśród którego poparcie dla dostaw na Ukrainę wynosi 55 proc.

Przeciw wsparciu Ukrainy opowiadają się przede wszystkim wyborcy SPD. 55 proc. z nich jest przeciwko dostawom ciężkiej broni dla Kijowa, a 41 proc. jest za.

Co ciekawe, w podobnym sondażu przeprowadzonym przez Instytut Forsa w poprzednim tygodniu, 51 proc. Niemców była za dostawami ciężkiej broni na Ukrainę a 37 proc. była przeciw.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!