Wiadomości

Sondaż: Kaczyński powinien zostać, czy odejść na polityczną emeryturę?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W najnowszym sondażu przeprowadzonym przez pracownię United Surveys dla wp.pl, postawiono pytanie o termin odejścia Jarosława Kaczyńskiego z polityki.

55,1 proc. ankietowanych chce, żeby lider obecnego obozu rządzącego udał się na polityczną emeryturę jak najszybciej. 7,6 proc. badanych uważa, że powinien odejść po zakończeniu trwającej kadencji na stanowisku prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem 5,6 proc. pytanych Kaczyński powinien zakończyć swoją polityczną karierę po wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Z kolei 24,8 proc. ankietowanych chce, aby prezes PiS kontynuował czynną działalność polityczną jak najdłużej. Zdania w tej kwestii nie wyraziło jedynie 6,6 proc. pytanych.

Odejścia Kaczyńskiego nie chce 56 proc. pytanych, którzy zadeklarowali się jako wybory PiS. Taki odsetek uczestników badania wskazał odpowiedź, by prezes partii pozostał w polityce jak najdłużej. Z grupy wyborców PiS 21 proc. odpowiedziało, że Kaczyński powinien odejść po zakończeniu swojej kadencji, a 9 proc., chciałoby, aby zakończył działalność polityczną po wyborach w 2023 roku. Jedynie 4 proc. chciałoby jego natychmiastowego odejścia.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!