Wiadomości

Sondaż: Jak Polacy oceniają zachowanie Kurdej-Szatan?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zdecydowana większość badanych zdecydowanie negatywnie ocenia skandaliczne słowa aktorki i prezenterki Barbary Kurdej-Szatan o funkcjonariuszach Straży Granicznej – tak wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski. Blisko połowa ankietowanych jest zdania, że celebrytka powinna zostać ukarana.

Na początku listopada aktorka opublikowała w mediach społecznościowych pełen wulgaryzmów wpis, w którym nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „maszynami bez serca i mózgu” oraz „mordercami”. Post po kilkudziesięciu godzinach usunęła. Internauci nie pozostawili na niej suchej nitki. Sprawą zajęła się prokuratura, a nadto aktorka straciła rolę w serialu Telewizji Polskiej.

Z ankiety przeprowadzonej na panelu Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że respondenci chcą ukarania Kurdej-Szatan i negatywnie postrzegają jej wypowiedź. Portal podaje, że o skandalicznych słowach aktorki słyszało 82 proc. uczestników ankiety. Nie słyszało o nich zaledwie 18 proc. 12 proc. badanych ocenia słowa Kurdej-Szatan pozytywnie. Negatywnie postrzega je 66 proc. respondentów. 22 proc. nie miała zdania na ten temat.

„Kary domagać chciałoby się już mniej niż połowa internautów. Z potrzebą wszczęcia przez prokuraturę śledztwa w związku ze znieważeniem Straży Granicznej zgadza się z pełnym przekonaniem 29 proc. pytanych, mniej pewności co do tego ma 17 proc., a zdania nie ma 19 proc.” – czytamy. Przeciwnego zdania jest 35 proc. respondentów. W tej grupie absolutną pewność ma 18 proc.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!