Wiadomości

Sondaż SW Research: Ilu Polaków popiera polexit?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pracownia SW Research na zlecenie rp.pl zbadała, jak zagłosowaliby Polacy, gdyby dziś odbyło się referendum ws. opuszczenia Unii Europejskiej przez Polskę.

Zdecydowana większość ankietowanych opowiedziała się za pozostaniem Polski we wspólnocie unijnej. Taki scenariusz popiera 64,5 proc. badanych. Zwolennikami polexitu jest 16,2 proc. uczestników ankiety. 7,2 proc. respondentów deklaruje wstrzymanie się od wzięcia udziału w referendum, a 12,1 proc. nie wie, za jakim rozwiązaniem opowiedziałoby się w momencie głosowania.

Dyrektor działu analiz SW Research Adrian Wróblewski skomentował wyniki badania. “Za pozostaniem we Wspólnocie zagłosowałoby 7 na 10 osób, które skończyły 50 lat i niewiele niższy odsetek respondentów z wyższym wykształceniem (68 proc.). Z uwagi na wielkość miejsca zamieszkania za obecnością w Unii najczęściej zagłosowaliby mieszkańcy największych miast (69 proc.). Przeciwko obecności w Unii częściej opowiedzieliby się mężczyźni (20 proc.) niż kobiety (13 proc.) – czytamy na rp.pl.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!