Wiadomości

Sondaż IBRiS: Kto wygrałby wybory do Sejmu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tylko Prawo i Sprawiedliwość zanotowało zauważalny wzrost poparcia – wynika z sondażu IBRiS. W badaniu na drugim miejscu znalazła się partia Szymona Hołowni, która ma nieznaczną przewagę nad Koalicją Obywatelską.

Badanie przeprowadzono na zlecenie portalu Onet. Ankietowanych zapytano, na kogo oddaliby swój głos, gdyby wybory parlamentarne odbywały się w następną niedzielę.

Z badania wynika, że liderem na polskiej scenie politycznej pozostaje partia Jarosława Kaczyńskiego; PiS może liczyć na 33,1 proc. poparcie (+2,1 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem IBRiS).

Drugie miejsce zajmuje partia Szymona Hołowni Polska 2050 z wynikiem 17,1 proc. (-0,2 pkt proc.). Podium zamyka Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 16,1 proc. (-1,2 pkt proc.).

Do Sejmu weszłyby jeszcze Lewica – 10 proc. (+0,9 pkt proc.) oraz Konfederacja – 7,7 proc. (+0,4 pkt proc.). Progu wyborczego nie przekroczyłaby natomiast PSL-Koalicja Polska, która notuje 4,4 proc. poparcia (-0,6 pkt proc.).

11,6 proc. uczestników badania nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby swój głos w wyborach.

Zdecydowaną chęć wzięcia udziału w wyborach zadeklarowało 33,7 proc. ankietowanych. Odpowiedź „raczej tak” wskazało 18,6 proc. Do urn raczej nie poszłoby 16,2 proc. wyborców. Zdecydowanie nie poszłoby na wybory 28,5 proc. osób. Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” wybrało 3 proc. ankietowanych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!