Wiadomości

Sondaż IBRIS dla “Rzeczpospolitej”: Konieczna będzie druga tura

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z ostatniego przed wyborami sondażu IBRIS dla „Rzeczpospolitej” wynika, że prezydent Andrzej Duda może liczyć na poparcie 41,1 proc. ankietowanych, drugi na podium I tury Rafał Trzaskowski spodziewać się może poparcia na poziomie 26,4 proc., a trzecie miejsce z wynikiem 9,7 proc. zajmuje Szymon Hołownia.

Czwarty jest kandydat ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz (5,4 proc.), piąty Robert Bieroń (4,9 proc.), a szósty Krzysztof Bosak (4,6 proc.). Prognozowana frekwencja jest spora – do urn w najbliższą niedzielę chce pójść (lub zagłosować korespondencyjnie) blisko 61 proc. respondentów.

Marek Jakubiak może liczyć na poparcie na poziomie 0,7 proc., Stanisław Żółtek – 0,3 proc., Paweł Tanajno – 0,2 proc, a Waldemr Witkowski – 0,1 proc. 6,6 proc. pytanych nie podjęło jeszcze decyzji, któremu z kandydatów udzielić poparcia.

Jeśli uwzględnimy wyłącznie zdecydowanych wyborców, wygląda to tak:

Według sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” na finiszu kampanii wyborczej obecny prezydent Andrzej Duda może być pewien pierwszego miejsca w I turze, ale w II wyprzedza Rafała Trzaskowskiego zaledwie o 1 pkt proc. – i możliwe jest wszystko.

/rp.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!