Wiadomości

Sondaż IBRiS dla Radia ZET: Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zjednoczona Prawica może liczyć na głosy 35,1 procent wyborców – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. To spadek o 0,8 punktu procentowego w porównaniu do początku maja. Wyborców straciła też Konfederacja, na którą zamierza głosować tylko 4,1 procent ankietowanych (spadek o 0,9 punktu procentowego). Z takim wynikiem Konfederacja znalazłaby się poza parlamentem – informuje Radio ZET.

Numerem dwa niezmiennie jest Koalicja Obywatelska, na którą – według sondażu IBRiS dla Radia ZET – głosowałoby 25,3 procent ankietowanych (spadek o 1 pp.) Trzecią siłą w parlamencie byłaby Lewica z poparciem na poziomie 8,9 procent (spadek o 0,1 pp.).

Polska 2050 Szymona Hołowni uplasowałaby się dopiero na czwartej pozycji, z wynikiem 8,4 procent. To spadek w porównaniu do początku maja o 0,2 pp. Wyborców zyskuje natomiast PSL-Koalicja Polska, na którą zamierza głosować 6,3 procent respondentów pytanych przez IBRiS (wzrost o 1,2 pp.). 11,9 procent badanych przez IBRiS dla Radia ZET nie wie, na kogo oddałoby swój głos. To wzrost o 1,8 pp.

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 52,6 procent Polaków uprawnionych do głosowania (spadek o 1,2 pp.). Głosu nie oddałoby 44,8 procent ankietowanych (wzrost o 1,8 pp.) Niezdecydowanych jest 2,6 procent wyborców (spadek o 0,6 pp.)

RadioZET.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!