Wiadomości

Sondaż: Gdyby wybory do Sejmu odbywały się teraz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się teraz, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – tak wynika z nowego sondażu poparcia dla partii politycznych przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla dorzeczy.pl. Swoich przedstawicieli do parlamentu wprowadziłoby sześć formacji.

Pracownia Estymator zapytała Polaków o to, na którą z wymienionych partii bądź koalicji partii oddaliby głos, gdyby w tę niedzielę odbywały się wybory do Sejmu. Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskałaby 35,7 proc. głosów, co – czytamy – przełożyłoby się na 201 mandatów. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 28,4 proc. ankietowanych, co dałoby 143 mandaty. Z kolei Lewica uzyskałaby 11,2 proc. głosów (45 mandatów).

Na kolejnych miejscach znalazły się: partia Szymona Hołowni Polska 2050 z 10,4-proc. poparciem (44 mandaty); Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska, na które zagłosowałoby 7,4 proc. ankietowanych, co dałoby 22 mandaty; Konfederacja – 5,1 proc. (4 mandaty).

Natomiast na Kukiz’15 swój głos oddałoby 1,5 proc. wyborców i nie zapewniłoby to temu ugrupowaniu żadnego mandatu. Inne ugrupowania uzyskałyby 0,3 proc. głosów (1 mandat).

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!