Wiadomości

Sondaż dla “Rzeczpospolitej”: PiS bez szans na samodzielną większość w Sejmie, ale i opozycja miałaby kłopot

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” PiS utrzymuje pozycję lidera z poparciem na poziomie 32 proc. Taki wynik nie daje mu sejmowej większości. Opozycja jednak też miałaby duży kłopot z utworzeniem rządu – pisze „Rz”.

Respondenci w sondażu IBRiS zleconym przez “Rz” pytani byli, na które z ugrupowań zagłosowaliby w wyborach do Sejmu. 32,3 proc. respondentów odpowiedziało, że na Prawo i Sprawiedliwość. 18,1 proc. oddałoby głos na Koalicję Obywatelską, a na ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni – 17,9 proc.

Na Lewicę, czyli SLD, Wiosnę i Partię Razem, zagłosowałoby 7,4 proc. ankietowanych. 6,2 proc. badanych wybrałaby Konfederację, tj. partię KORWiN i Ruch Narodowy. 6 proc. zagłosowałoby na PSL-Koalicję Polską. 12 proc. nie wie, na kogo oddałoby głos.

„Według najnowszego sondażu IBRiS przeprowadzonego na zlecenie “Rzeczpospolitej” PiS utrzymuje pozycję lidera na poziomie 32 proc., co nie daje mu szans na samodzielny rząd. Ale opozycja miałaby duży kłopot z utworzeniem większości po wyborach” – pisze „Rzeczpospolita”, komentując wyniki sondażu.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!