Wiadomości

Sondaż dla DoRzeczy.pl: Najwięcej tracą KO i Hołownia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pytanie zadane respondentom przez ankieterów firmy Estymator brzmiało: “Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos?”. Z najnowszego sondażu dla portalu DoRzeczy.pl wynika, że do Sejmu weszłoby sześć ugrupowań – są to: Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska, Lewica, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polskie Stronnictwo Ludowe i Polska 2050 Szymona Hołowni.

W badaniu najwięcej uczestników wskazało Zjednoczoną Prawicę (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska, Republikanie). Obóz rządzący otrzymał 36,9 proc. To mniej o 0,6 pkt. proc. w porównaniu do naszego ostatniego sondażu z drugiej połowy lutego. PiS mogłoby liczyć na 206 mandatów (mniej o 29 niż w wyborach parlamentarnych w 2019 roku) i tym samym nie rządziłoby samodzielnie.

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, .Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska). KO może liczyć na 28,6 proc. poparcia (- 1,3 pkt. proc.) i 140 miejsc w Sejmie (więcej o 6). Podium zamyka Lewica (Nowa Lewica, Lewica Razem) z wynikiem na poziomie 9,2 proc. (+ 0,1 pkt. proc.). Taki wynik dałby formacji Czarzastego, Biedronia i Zandberga 34 miejsca w ławach sejmowych (mniej o 15).

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!