Wiadomości

Sondaż: Czy UE zawiodła w kwestii szczepień?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

53,1 proc. Polaków uważa, że UE zawiodła w kwestii zapewnienia odpowiedniej liczby szczepionek na COVID-19 państwom członkowskim – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl. Przeciwnego zdania jest 18,5 proc. badanych osób.

Uczestników opublikowanego w niedzielę sondażu SW Research dla rp.pl zapytano, czy – ich zdaniem – UE zawiodła w kwestii zapewnienia odpowiedniej liczby szczepionek na COVID-19 państwom członkowskim.

Na tak postawione pytanie „tak” odpowiedziało 53,1 proc. respondentów. Odpowiedzi „nie” udzieliło 18,5 proc. badanych. 28,4 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

„Działania Unii Europejskiej za niewystarczające uznaje 55 proc. kobiet i co drugi mężczyzna. Negatywną opinię o działaniach unijnych urzędników wyraża 58 proc. badanych powyżej 50. roku życia i 60 proc. respondentów z wykształceniem zasadniczym zawodowym. Działania podjęte przez Unię negatywnie ocenia ponad 60 proc. badanych o dochodach wynoszących od 2001 do 3000 zł i 57 proc. mieszkańców miast liczących powyżej 500 tys. osób” – komentuje cytowany przez portal Senior Project Manager w SW Research Adam Jastrzębski.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!