Wiadomości

Sondaż: Co Polacy sądzą o pomyśle podwyżki mandatów?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rząd pracuje nad projektem zmian w prawie drogowym, który zakłada radykalne podniesienie mandatów. Jak wynika z nowego sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu”, większość badanych popiera proponowane zmiany.

Z sondażu przeprowadzonego dla „SE” wynika, że Polacy popierają ten kierunek zmian i chcą efektywniejszej walki z piratami drogowymi. Gazeta podaje, że za wyższymi mandatami za przekroczenie prędkości opowiada się 60 proc. respondentów.

„Trzeba ludziom pogratulować, bo można by oczekiwać oporu, niechęci, a pokorne przyjęcie, że mandaty powinny być wyższe, jest dowodem dojrzałości obywatelskiej i dojrzałości kierowców, bo przecież większość z nas jeździ” – komentuje wyniki badania psycholog społeczny prof. Zbigniew Nęcki.

Z badania wynika też, że prawie połowa badanych uważa również, że wyższe mandaty zwiększą bezpieczeństwo na drogach. „Mandat musi być pogróżką, która powoduje, że kierowcy jeżdżą ostrożniej” – dodaje ekspert.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 30 lipca – 2 sierpnia na próbie 1049 dorosłych Polaków.

/se.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!