Wiadomości

„Solidarność” wyśle do KE wniosek o zawieszenie opłat za emisję CO2

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We wtorek wyślemy do Komisji Europejskiej wniosek o zawieszenie opłat za emisję CO2 – poinformował w czwartek na portalu tysol.pl przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

Przewodniczący ocenił, że w sytuacji pandemii koronawirusa Covid 19 „konieczne jest zawieszenie opłat za emisję CO2” pobieranych w ramach Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (ETS).

– To miliardy zł, które dzisiaj potrzebne są polskiej, ale i unijnej gospodarce. To również gwarancja niepodnoszenia cen energii dla odbiorców indywidualnych, którzy z powodu obniżenia zarobków, lub nawet z powodu utraty pracy mogą nie być w stanie płacić wyższych rachunków za prąd. Droższy prąd oznacza również wyższe ceny w sklepach. Dlatego jako NSZZ „Solidarność” podjęliśmy decyzję o złożeniu takiego wniosku do Komisji Europejskiej — dodał Piotr Duda.

Szef NSZZ „Solidarność” poinformował, że wniosek do Komisji Europejskiej zostanie wysłany we wtorek.

– Mamy nadzieję, że Komisja Europejska, która absolutnie nie radzi sobie z obecnym kryzysem, szybko podejmie decyzję realnie wspierającą unijne gospodarki — stwierdził przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

/tysol.pl, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!