Wiadomości

Solidarna Polska zbiera podpisy pod projektem ustawy “W obronie wolności Chrześcijan”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Solidarna Polska rozpoczyna zbiórkę podpisów pod projektem ustawy “W obronie wolności Chrześcijan”. W piątek podczas konferencji prasowej w Sejmie politycy formacji kierowanej przez Zbigniewa Ziobro przedstawili zarys obywatelskiej inicjatywy i wskazali główne powody, które skłoniły ich do zaangażowania się w przedsięwzięcie.

Na początku spotkania z dziennikarzami zaznaczyli, że projekt ma na celu zwiększenie ochrony chrześcijan. – Mamy trzy miesiące na to i już dzisiaj proszę wszystkich tych, którym bliskie są wartości, o które walczymy, żeby zgłaszali się do naszych biur, do naszych parlamentarzystów. Także jest komitet zarejestrowany, od wczoraj już działa i mam nadzieję, że zbierzemy nie 100 a znacznie więcej tysięcy podpisów – powiedział Michał Wójcik.

– W ciągu ostatnich kilku lat mamy do czynienia z bardzo wieloma aktami agresji przeciwko chrześcijanom. Przepisy są niedoskonałe. Przepisy są nie niejednoznaczne, trzeba te przepisy poprawić. W Kodeksie Karnym pan minister Warchoł przygotował zmianę przepisów – kontynuował polityk.

– Jesteśmy zaniepokojeni skalą incydentów. Niestety przerywane są msze święte. Niestety atakowane są symbole religijne, symbole ważne nie tylko dla katolików. Są przecinane krzyże, są przerywane obrzędy, msze święte. My się na to nie zgodzimy i nie godzimy. Chcę powiedzieć, że chrześcijanie już dalej nie mogą się cofać. My musimy walczyć o wolność – tłumaczył Wójcik.

– Wczoraj pani Marszałek Sejmu ogłosiła rejestrację naszego komitetu. Mamy 3 miesiące na zebranie 100 tys. podpisów pod tą inicjatywą. Będziemy zbierać wszędzie. Zaczynamy od jutra, w Częstochowie – poinformował wiceminister Marcin Warchoł.

/dorzeczy.pl, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!