Wiadomości

“Solidarna Polska” i “Porozumienie” stracą ministerstwa?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości w ramach jesiennej rekonstrukcji rządu stracą po jednym ministerstwie. Zapowiedział to szef klubu PiS Ryszard Terlecki, informację potwierdzają też rządowe źródła reportera RMF FM, Patryka Michalskiego.

Dotąd Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina mogły zdecydować o obsadzie dwóch ministerstw. Jednak – według najnowszych zapowiedzi – ma się to zmienić już jesienią. Rząd – podczas zapowiadanej rekonstrukcji – ma ulec „odchudzeniu”, w konsekwencji mają stracić na tym również koalicjanci.

Solidarna Polska, w której władaniu są ministerstwa sprawiedliwości i środowiska może stracić to drugie, na czele którego stoi Michał Woś. Jak twierdzi RMF, władze PiS-u nie są zadowolone z efektów jego pracy, ponoć w nieoficjalnych rozmowach przyznając, że resort stał się rosnącym księstwem Solidarnej Polski, obsadzanym ludźmi bliskimi Ziobrze.

W puli Porozumienia, w której były resort rozwoju i nauki, pozostanie wyłącznie ministerstwo rozwoju, na czele którego stoi Jadwiga Emilewicz. Stanowisko ma stracić Wojciech Murdzek. To zła informacja dla Jarosława Gowina, bo Jadwiga Emilewicz nie jest już jego wierną stronniczką, bliżej jej do Mateusza Morawieckiego. Możliwe, że w najbliższych miesiącach będzie próbowała przejąć przywództwo w partii.

Takie roszady oznaczają, że połączone zostaną najprawdopodobniej ministerstwa – środowiska i klimatu oraz edukacji i nauki.

/rmf24.pl, fot. wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!