Wiadomości

SOHR: Turcja kieruje dodatkowe konwoje wojskowe do północnej Syrii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informuje, że siły tureckie kontynuują wzmacnianie swoich pozycji w syryjskiej prowincji Idlib, sprowadzając w ten region dziesiątki pojazdów, jednostek sprzętu bojowego i logistycznego.

Działacze SOHR udokumentowali wjazd wczorajszego wieczoru tureckich uzupełnień przez przejście graniczne Bab Al-Hawa na północy Idlibu. Powołując się na wiarygodne źródła, SOHR twierdzi, że z terytorium Turcji ma przybyć kolejne tureckie wsparcie, mianowicie w ciągu najbliższych kilku godzin ma wjechać 50 pojazdów.

Co więcej, źródła SOHR zuważają, że przejście Bab Al-Hawa jest przeznaczone dla konwojów humanitarnych i handlowych, wobec czego wojskowe konwoje tureckie nieczęsto z niego korzystają. Z reguły przechodziły one przez Kafr Lucien na północy Idlibu i Ain Al-Baida – na południu.

Źródła SOHR wskazały, że tureckie posiłki prawdopodobnie udadzą się w ciągu najbliższych kilku godzin w kierunku obozu Al-Mastoma i lotniska wojskowego Taftanaz, które jest wykorzystywane przez siły tureckie jako kwatera główna, przed rozmieszczeniem na pozycjach zlokalizowanych na liniach frontu we wschodnim Idlibie.

16 marca działacze SOHR poinformowali o wjeździe tureckiego konwoju wojskowego przez Ain al-Bayda. Konwój, który składał się z 50 pojazdów, w tym pojazdów opancerzonych, czołgów, wyrzutni rakiet i ciężkiej artylerii, udał się w kierunku autostrady „M4” (Aleppo-Latakia), do posterunków na autostradzie, a także do posterunku Ishtabraq w pobliżu miasta Dżisr asz-Szughur.

/SOHR/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!