Wiadomości

Śmierć polskiego żołnierza przy granicy z Białorusią

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stanisław Żaryn poinformował na Twitterze o śmierci polskiego żołnierza w pobliżu granicy polsko-białoruskiej. „Zmarł w czasie pełnienia służby. Wyrazy współczucia dla najbliższych” – napisał rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Z oświadczenia jednostki, z której pochodził żołnierz wynika, że doszło do nieszczęśliwego wypadku. „Żołnierz pełnił służbę w ramach odwodu, tj. nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej”.

„Bardzo smutna wiadomość. Żołnierz 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej zmarł w czasie pełnienia służby. Wyrazy współczucia dla najbliższych” – napisał na Twitterze rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W sieci pojawiło się także oświadczenie samej jednostki, z której pochodził żołnierz. Do nieszczęśliwego wypadku doszło „w obszarze realizacji działań w obrębie granicy polsko-białoruskiej”.

„Czynności wyjaśniające w sprawie prowadzi Żandarmeria Wojskowa przy współudziale Prokuratury z Bałegostoku. Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza, a w zdarzeniu nie uczestniły osoby trzecie” –czytamy w opublikowanym komunikacie.

„Żołnierz pełnił służbę w ramach odwodu, tj. nie realizował zadań bezpośrednio przy granicy polsko-białoruskiej. Do służby na granicy został oddelegowany nieco ponad tydzień temu. Od momentu oddelegowania nie miał kontaktu z migrantami. Rodzina żołnierza została powiadomiona i objęta opieką psychologa” – brzmi komunikat.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!