Polska Wiadomości

Słynny morderca i kanibal Kajetan P. został skazany na dożywocie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak informuje portal rp.pl wyrok dożywotniego pozbawienia wolności usłyszał we wtorek Kajetan P., który w 2016 r. zabił w mieszkaniu na warszawskiej Woli 30-letnią lektorkę języka włoskiego. Proces przed Sądem Okręgowym w Warszawie toczył się za zamkniętymi drzwiami ze względu na drastyczny charakter sprawy.

Do zabójstwa doszło 3 lutego 2016 r. w mieszkaniu przy Skierniewickiej na Woli w Warszawie. Kajetan P.   zadał kobiecie cios nożem w szyję, a następnie poćwiartował jej ciało i przewiózł taksówką do mieszkania na Żoliborzu. Tam podpalił zwłoki i uciekł.

Zatrzymano go po 11 dniach na Malcie i poddano ekstradycji.  Podczas samolotowej podróży do Polski zaatakował jednego z eskortujących go policjantów.

Podczas przesłuchania przyznał się do wszystkich zarzutów.

W maju 2018 r. ruszył proces Kajetana P., którego niektóre media nazwały “Hannibalem z Żoliborza”. Sąd potraktował 30-letniego bibliotekarza jako szczególnie groźnego przestępcę. Rozprawy toczyły się za zamkniętymi drzwiami w specjalnej,  strzeżonej sali sądu przy ul. Kocjana na Bemowie w Warszawie.

Co wy na to?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!