Wiadomości

Służby zatrzymały ukraińskiego generała, który chciał uciec na Węgry

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze Państwowego Biura Śledczego Ukrainy zatrzymali generała SBU w stanie spoczynku, który próbował nielegalnie przekroczyć granicę – poinformowała agencja Ukrinform.

Państwowe Biuro Śledcze Ukrainy (DBR) to utworzona kilka lat temu agencja ścigania, powołana w celu zwalczania przestępstw urzędników wysokiego szczebla. W jurysdykcji DBR znajdują się najwyżsi urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy, funkcjonariusze organów ścigania oraz ci, którzy popełnili zbrodnie wojenne.

Funkcjonariusze Biura poinformowali w piątek o zatrzymaniu na granicy państwowej generała majora Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w stanie spoczynku; mężczyzna próbował nielegalnie przekroczyć granicę ukraińsko-węgierską w miejscowości Cisa na Zakarpaciu.

„W stanie wojennym generał major używał sfałszowanych dokumentów, aby wjechać na Węgry” – podaje służba. Podkreślono, że oficer przedstawił fałszywe zaświadczenie o rzekomej niezdolności do służby wojskowej i „zdegradował się” do stopnia szeregowca.

 

Państwowa Służba Graniczna Ukrainy przypomina, że wyjazd mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat w czasie stanu wojennego jest zabroniony. Nielegalne przekroczenie lub usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy państwowej Ukrainy „jest wykroczeniem administracyjnym”, za które grozi grzywna lub areszt.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!