Wiadomości

Służby ukraińskie zatrzymały internautę, który opublikował na Tik-Toku zdjęcia sprzętu ukraińskich sił zbrojnych w Kijowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy po raz kolejny wezwała obywateli do przekazywania informacji o okupantach, a nie do publikowania danych o Siłach Zbrojnych i skutkach ostrzału wroga.

Służby specjalne opublikowały nagranie z przesłuchania zatrzymanego mężczyzny, który miał 24 lutego opublikować na Tik-Toku materiały ujawniające lokalizację ukraińskiego wojska w Kijowie. Wkrótce potem centrum handlowe, w pobliżu którego znajdowali się ukraińscy żołnierze, zostało poddane potężnemu uderzeniu rakietowemu.

Ukraińskie służby zwracają uwagę, że – świadomie bądź nieświadomie – dopomógł on Rosjanom w wykonaniu skutecznego ataku. „Apelujemy do wszystkich obywateli – nie publikujcie danych o ruchu sprzętu wojskowego Sił Zbrojnych, o obiektach wojskowych i skutkach ataków wroga! Są one przecież wykorzystywane przez okupantów w planowaniu dalszego ostrzału. Lepiej zrobić odwrotnie: dajcie nam informacje o położeniu wroga, a ukraińskie wojsko zapewni jego zniszczenie!” – czytamy w apelu SBU.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!