Wiadomości

Służby białoruskie rozbiły grupę dywersyjną dokonującą ataków na infrastrukturę kolejową

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na Białorusi zatrzymano cztery osoby pod zarzutem dokonywania sabotażu na liniach kolejowych. Informację na ten temat miało przekazać, wedle doniesień prorządowe media białoruskie, tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Trzej podejrzani byli członkami tej samej grupy. Wszyscy są mieszkańcami Bobrujsku, w wieku 27 i 28 lat. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych byli oni zaangażowani w niszczenie szafek przekaźnikowych instalacji sygnalizacyjnej w pobliżu Osipowicz.

„Urządzenia zapewniające ruch pociągów został przez nich zniszczony i spalony 28 marca” – informuje kanał telewizyjny ONT powołując się na informację MSW.

Podczas zatrzymania w dniu 30 marca podejrzani, według MSW, stawili aktywny opór i próbowali uciec. Siły bezpieczeństwa użyły broni. Jeden z podejrzanych, który został poważnie ranny, przebywa w szpitalu. Pozostałym udzielono opieki medycznej na miejscu.

„W samochodzie podejrzanych znaleziono stacje radiowe i specjalnie wykonane urządzenie do wykolejenia składu” – informuje białoruska telewizja ONT.

Prorządowe kanały telewizyjne zamieściły także nagranie audio wypowiedzi wiceministra spraw wewnętrznych Giennadija Kazakiewicza. Potwierdza on zatrzymanie tejże grupy i informuje, że 1 kwietnia zatrzymano innego podejrzanego za „podobne przestępstwo”, które popełniono w nocy z 24 na 25 marca w obwodzie borysowskim.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!