Wiadomości

Słowenia będzie kolejnym krajem, który wprowadzi “małżeństwa jednopłciowe” wraz z prawem do adoptowania przez nie dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sąd Konstytucyjny Słowenii orzekł, że zakaz zawierania małżeństw i zakaz adoptowania dzieci przez pary tej samej płci są niezgodne z konstytucją. Zarazem nakazał on parlamentowi, by ten w ciągu pół roku odpowiednio dostosował przepisy do orzeczenia.

Sąd w uzasadnieniu swojej kuriozalnej decyzji stwierdził, że dyskryminacja par tej samej płci “nie może być uzasadniona tradycyjnym znaczeniem małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety ani specjalną ochroną rodziny”. Na razie nie wypowiedział się jeszcze co do “małżeństw” z pluszowymi misiami i lalkami.

Decyzja słoweńskiego sądu zapadła zaledwie kilka tygodni po tym, jak rząd prawicowych konserwatystów został zastąpiony przez liberalny gabinet, na którego czele stanął Robert Golob, lider partii Ruch Wolności. Minister ds. pracy, rodziny, spraw społecznych i równych szans Luka Mesec powiedział, że zmiany w prawie, których domaga się Sąd Konstytucyjny, będą gotowe w ciągu tygodnia lub dwóch.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!