Europa Wiadomości

Słowacki parlament został obrzucony jajkami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal rp.pl policja użyła gazu łzawiącego przeciwko setkom demonstrantów, którzy zablokowali wejście do słowackiego parlamentu i obrzucili budynek jajkami w czasie, gdy parlamentarzyści debatowali na temat obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Niektórzy z protestujących skandowali “zdrada”. Jeden z uczestników protestu trzymał transparent z napisem “Stop koronafaszyzmowi”.

Demonstranci protestowali przeciwko procedowanym w parlamencie przepisom, które zapewnią osobom zaszczepionym łatwiejszy dostęp do wydarzeń i miejsc publicznych. Dostęp ten będzie ograniczony dla niezaszczepionych.

Część protestujących owinęło się flagami Słowacji, inni powiewali flagami przed parlamentem – relacjonuje Reuters.

W starciach z demonstrantami jedna z policjantek została poturbowana – poinformował przewodniczący parlamentu, Boris Kollar.

Po użyciu przez policję gazu łzawiącego, protest już do końca przebiegał pokojowo.

W liczącej 5,5 mln mieszkańców Słowacji w pełni zaszczepionych jest 34,9 proc. osób. To jeden z najniższych wskaźników wyszczepienia w UE.

Na Słowacji część partii opozycyjnych sprzeciwia się szczepieniom na COVID-19. Były premier kraju, Robert Fico, publicznie zadeklarował, że się nie zaszczepi.

Ludzie coraz bardziej mają dość…

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!