Gospodarka Wiadomości

Słowacja grozi wstrzymaniem importu żywności, jeśli jej jakość będzie gorsza niż na Zachodzie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Słowacja zagroziła we wtorek wstrzymaniem importu produktów spożywczych o jakości gorszej niż ich odpowiedniki sprzedawane w takich samych opakowaniach w innych państwach, jeśli Komisja Europejska nie podejmie bardziej zdecydowanych działań w tej sprawie – pisze portal forsal.pl.

“Temat ten zaczyna być nadzwyczajnym tematem politycznym. Zaczyna się to rozrastać w wielki międzynarodowy skandal, wyczuwam taką samą atmosferę w okolicznych państwach. Nie możemy akceptować, by z obywateli Republiki Słowackiej robiono obywateli jakiejś drugiej kategorii” – powiedział słowacki premier Robert Fico na konferencji prasowej w Bratysławie.

Według niego, Słowacja jest gotowa podjąć jednostronne przedsięwzięcia służące wstrzymaniu przywozu niektórych produktów zagranicznych. Zjawisko podwójnej jakości artykułów spożywczych ma być jednym z tematów spotkania szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej, jakie odbędzie się w środę w Budapeszcie.

Cały artykuł:
http://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1058671,slowacja-wstrzymamy-import-zywnosci-jesli-jej-jakosc-bedzie-gorsza-niz-na-zachodzie.html

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!