Wiadomości

SLD chce dołączyć do Koalicji Europejskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

SLD podjęło decyzję o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej – oświadczył po sobotniej konwencji SLD lider tej partii. Włodzimierz Czarzasty poinformował też, że Sojusz zaproponuje, aby na listach wyborczych Koalicji znaleźli się trzej b. premierzy – Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także m.in. Bogusław Liberadzki, Janusz Zemke oraz Marek Balt.

– Po długiej dyskusji podjęliśmy dzisiaj decyzję o odpowiedzeniu na apel premierów i przystąpieniu do Koalicji Europejskiej – powiedział Czarzasty.

– Od dziś podejmujemy bardzo konkretne rozmowy z innymi partiami, które mają podobną wizję UE, dla których kwestia demokracji i kwestia siły rozsądku w Polsce jest najważniejsza. Myślimy o takich partiach, jak PSL, jak PO, jak Nowoczesna, jak Partia Zieloni, bo te rozmowy potencjalne koalicyjne są najdalej idące, ale chcielibyśmy, reprezentując i współpracując z innymi strukturami lewicowymi, aby równolegle do tej koalicji weszły wszystkie partie i struktury lewicowe, które uznają nasz sposób myślenia – dodał polityk.

W opinii Czarzastego, negocjacje koalicyjne powinny zakończyć się „do końca lutego”, a SLD jest pierwszą partią, która podjęła decyzję o wejściu do porozumienia.

Lider SLD poinformował jednocześnie, że w toku negocjacji Sojusz zaproponuje, żeby na listach wyborczych Koalicji znaleźli się trzej b. premierzy z ramienia tego ugrupowania: Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także m.in. wiceprzewodniczący PE Bogusław Liberadzki, wieloletni eurodeputowany SLD Janusz Zemke oraz wiceszef Sojuszu Marek Balt.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!