Polska Wiadomości

Śląscy i zagłębiowscy liderzy Polski 2050 opuszczają Szymona Hołownię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal pch24.pl śląscy i zagłębiowscy liderzy ruchu Szymona Hołowni nagrali obszerny film, w którym wyjaśniają motywy odejścia z Polski 2050. Wskazują na patologię w sposobie zarządzania stowarzyszeniem; ignorowanie i brak szacunku dla pracy wolontariuszy, problemy z komunikacją z centralą oraz decyzje na najwyższych szczeblach odbiegające od statusu i idei organizacji.

Nagranie zatytułowane „Kończy się droga – film, który nie powinien powstać, dlatego musiał”, miało trafić do zarządu Polski 2050: Szymona Hołowni, Michała Koboski i Agnieszki Buczyńskiej. Jednak nagranie wyciekło do szerszej publiczności.

– Wiele osób jest usuwanych za zadawanie pytań, nie wyobrażam sobie współpracy z osobami, które nie są transparentne. Nie wyobrażam sobie współpracy z osobami, które jak partia rządząca otaczają się kolesiami – mówi Kamila Baran, była liderka okręgu Zagłębie, Zawiercie i Jaworzno.

– Dla mnie ten rozdźwięk jest coraz trudniejszy do przejścia. Próbowaliśmy wszystkich dostępnych sposobów i metod, aby problem rozwiązać – wskazuje z kolei były lider Zawiercia, Robert Stypczyński. Liderzy struktur samorządowych wskazywali na ostatnie live’y Hołowni, w których prezentuje odmienną wizję funkcjonowania stowarzyszenia, niż tą do której przyzwyczaił swoich sympatyków.

Były lider Sosnowca Grzegorz Szczęśniak podkreśla: – To totalny brak szacunku, nie tylko do mnie, ale też do moich wolontariuszy, których darzę szacunkiem i zaufaniem i uważam, że nie zasługują oni na takie traktowanie. Dlatego zmuszony jestem zrezygnować z funkcji lidera powiatowego. Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem, więc nie jestem w stanie dalej współpracować z tymi ludźmi.

Na nagraniu głos zabiera także były lider Dąbrowy Górniczej Karol Wilczek. – Działam w organizacjach pozarządowych od dziesięciu lat i wiem, że nie jest to łatwe. Tutaj nie ma jednak żadnego wsparcia. Przystąpiłem do stowarzyszenia, bo Szymon przekonał mnie do budowania Polski od samorządów, to dla mnie ciężkie, że muszę opuścić swoich wolontariuszy – podkreśla działacz.

Można spekulować jaki wpływ na decyzję wolontariuszy mają ostatnie „sukcesy” Polski 2050. Oprócz poseł Hanny Gil-Piątek z Lewicy, do struktur ruchu dołączył w ostatnim czasie senator KO Jacek Bury oraz była minister sportu w rządzie Donalda Tuska, Joanna Mucha. Wiceprezes stowarzyszenia, Michał Kobosko nie skomentował nagrania, usprawiedliwiając się, że nie widział jego treści. Wkrótce ma pojawić się komentarz w tej sprawie.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!