Wiadomości

Skarb Państwa utworzy Polski Holding Hotelowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Skarb Państwa stworzy Polski Holding Hotelowy i skonsoliduje swoje aktywa hotelowe – poinformowała spółka Chopin Airport Development. Utworzenie Polskiego Holdingu Hotelowego jest też ważnym elementem przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego jako części składowej Airport City. „Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa i korzystać z efektów skali” – powiedział cytowany w komunikacie spółki premier Mateusz Morawiecki.

Jak poinformowała portal tvp.info spółka Chopin Airport Development, rosnący ruch turystyczny w naszym kraju, a także rozwijająca się dynamicznie polska gospodarka wymagają coraz lepszego zaplecza i infrastruktury wspierającej ten rozwój. W związku z tym pod auspicjami Skarbu Państwa powstać ma spółka Polski Holding Hotelowy, która ma zająć się zarządzaniem majątkiem hotelowym Skarbu Państwa, a także jego rozwojem i promocją.

Jak podaje spółka w komunikacie, pierwszym krokiem do skonsolidowania bazy hotelowo-rekreacyjnej na terenie całego kraju jest zbycie przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” udziałów spółki Chopin Airport Development na rzecz Skarbu Państwa. „Było to możliwe na podstawie przyjętej w maju 2018 r. Ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Dzięki tej transakcji będzie mógł powstać Polski Holding Hotelowy, który docelowo skonsoliduje aktywa hotelowe należące do Państwa lub spółek z jego udziałem. Utworzenie Polskiego Holdingu Hotelowego jest też ważnym elementem przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego jako części składowej Airport City” – czytamy.

– Powołanie Polskiego Holdingu Hotelowego pozwoli odbudować wartość obiektów należących do Skarbu Państwa i korzystać z efektów skali. Realizację tego ważnego dla sektora turystycznego projektu oddajemy w ręce profesjonalistów z branży hotelarskiej – spółce Chopin Airport Development, która opracuje model konsolidacji, a następnie będzie mogła rozpocząć integrację aktywów hotelowych rozproszonych dziś między różne podmioty pozostające w domenie państwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie.

Z kolei prezes Chopin Airport Development wskazuje, że PHH ma być liderem wśród grup hotelowych w Polsce. – W ramach PHH chcemy skupiać obiekty hotelowe od segmentu ekonomicznego aż do hoteli 5-gwiazdkowych, tak aby nasza oferta była dostępna dla wszystkich. Nasze obiekty będą usytuowane zarówno w miastach, jak również w miejscowościach wypoczynkowych, co daje nam szansę budowania oferty nie tylko dla rynku biznesowego, ale również na potrzeby turystów – powiedział prezes spółki Marian Cristescu.

Jak wynika z komunikatu, spółka jest liderem inwestycji okołolotniskowych i najszybciej rozwijającą się spółką hotelarską w Polsce. „CAD to także inwestor, operator oraz administrator istniejących obiektów i inwestycji hotelowych realizowanych od podstaw. Współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi – Marriott International, Hilton, Best Western, InterContinental Hotels Group, Louvre Hotels Group” – czytamy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!