Wiadomości

Skandaliczny wpis Schetyny na twitterze, internauci oburzeni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Dziś 35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. I 2. rocznica śmierci Piotra Szczęsnego – „Szarego Człowieka”. Obaj starali się poruszać nasze sumienia w czasach ciężkich. Składamy Im hołd” – napisał na twitterze szef PO Grzegorz Schetyna, zestawiając męczeńską śmierć ks. Jerzego Popiełuszki z samobójstwem człowieka, który przez wiele lat leczył się na depresję. Internauci nie kryją oburzenia.

Portal TVP Info przypomina:

Ksiądz Jerzy Popiełuszko

Ksiądz Jerzy Popiełuszko był kapelanem związanym z „Solidarnością” i robotnikami. Podczas mszy za ojczyznę, sprawowanych w kościele św. Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu, publicznie krytykował nadużycia władzy komunistycznej. Równocześnie – zgodnie z głoszoną przez siebie zasadą „zło dobrem zwyciężaj” – przestrzegał przed nienawiścią do funkcjonariuszy systemu.

19 października 1984 r. został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW. Po brutalnym pobiciu, oprawcy wrzucili księdza do Wisły na tamie koło Włocławka. Został pochowany na placu przed kościołem św. Stanisława Kostki, gdzie był duszpasterzem. W pogrzebie ks. Popiełuszki uczestniczyły setki tysięcy ludzi.

Ks. Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. podczas mszy św. na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Trwa jego proces kanonizacyjny.

Samopodpalenie Piotra Szczęsnego

Piotr Szczęsny podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w październiku 2017 roku. Przed śmiercią napisał list do rodziny i mediów.

Przed podpaleniem się rozdawał przechodniom ulotki, na których spisał 15 powodów jego protestu. Ulotki zawierały też wezwanie „do wszystkich Polek i Polaków, tych, którzy decydują o tym, kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu, co robi obecna władza i przeciwko czemu on protestuje”. List podpisał jako „Szary Człowiek”. Jego żona przyznała później, że leczył od 8 lat na depresję.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!