Wiadomości

Skandaliczne wpisy Lecha Wałęsy na Twitterze w związku z pogrzebem Jana Olszewskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W uroczystościach pogrzebowych Jana Olszewskiego wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Byłego premiera żegnali warszawiacy i przyjezdni z różnych stron Polski. Były prezydent Lech Wałęsa udzielał się wtedy na Twitterze.

„Widzę, że jest tak jak 13 grudnia 1981. Prezes wyspał się, przeczytał Gazetę Wyborczą na swój temat i jako ostatni przybył do kościoła gdzie wszyscy tylko na niego czekają. „Państwo” PIS na jednym zdjęciu. Do października 2019 roku” – głosił jeden z wpisów Lecha Wałęsy. Były prezydent do tweeta dołączył screen z uroczystości pogrzebowych transmitowanych w telewizji, na którym widać prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Kolejny wpis Lecha Wałęsy brzmiał. „Te miny mówią same za siebie. Oni nie są myślami na pogrzebie sp Premiera Jana Olszewskiego. Oni są myślami co będzie z nimi po wyborach do europarlamentu i parlamentarnych i prezydenckich. Wiatr nadzieji na zmiany, powiał już z Gdańska” .

Do wpisu Lech Wałęsa dołączył kolejny screen, który pokazuje m.in. parę prezydencką i polityków PiS. Wpisy szybko zniknęły z Twittera, jednak ich screeny zamieścił w mediach społecznościowych dziennikarz Michał Wróblewski.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!