Wiadomości

Skandaliczne słowa izraelskiej piosenkarki! Noa Kirel zasugerowała Polsce odpowiedzialność za Holokaust

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Izraelska piosenkarka Noa Kirel, która reprezentowała swój kraj podczas konkursu Eurowizji, dostała od polskiego jury najwyższą możliwą liczbę punktów. Komentując ten fakt artystka zasugerowała, że za Holokaust są odpowiedzialni… Polacy.

– Czuję się jak zwycięzca. Dla mnie to, że otrzymałam najwięcej punktów od Polski, po tym, co przeszła tam moja rodzina podczas Holocaustu, to był prawdziwy moment triumfu. Moim największym sukcesem było, że Izrael został zauważony, zostawiliśmy po sobie ślad, sprawiłam, że mój kraj był ze mnie dumny – to moje największe osiągnięcia — powiedziała Kirel w rozmowie z portalem ynetnews.com.

Słowa wokalistki wywołały lawinę komentarzy w sieci. Na profilach Kirel w mediach społecznościowych pojawiły się komentarze wskazujące, jak bardzo artystka myli się w fundamentalnych kwestiach.

Polska również padła ofiarą agresji nazistów. 2 miliony Polaków pochodzenia nieżydowskiego zostało zamordowanych. Polacy nie brali udziału w Holocauście. Przestań rozprowadzać kłamstwa

To były niemieckie obozy zagłady. Były jedynie zlokalizowane w Polsce. Przestań powielać sfałszowane informacje i naucz się trochę historii

Brzydzi mnie twoja wypowiedź. Pokazuje brak szacunku i fundamentalnej wiedzy. Członkowie twojej rodziny zginęli w Polsce, ale zostali zabici przez nazistów

Pora wrócić do szkoły. Poduczyć się rzetelnie z Holocaustu

— czytamy w komentarzach, których treść przytacza serwis Pudelek.

Co ciekawe, do słów izraelskiej wokalistki odniosła się również posłanka Lewicy Anna-Maria Żukowska, która zwróciła się bezpośrednio do Ambasady Izraela w Polsce.

Czy ta wypowiedź odzwierciedla poziom edukacji na temat Holokaustu w Izraelu? Czy młodym ludziom w Izraelu wydaje się, że Holokaust spowodowała Polska, nad którą młoda obywatelka Izraela może odnieść po latach moralne zwycięstwo, czy co?

— zapytała parlamentarzystka.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!