Wiadomości

Skandaliczne sceny na tzw. “Marszu Równości” w Zielonej Górze. Dziennikarz udostępnił nagranie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ulicami Zielonej Góry przeszedł w sobotę Marsz Równości organizowany przez środowiska LGBT, w którym udział wzięli też politycy opozycji.

Redaktor naczelny „Gazety Lubuskiej” Janusz Życzkowski udostępnił w sieci nagranie z tego wydarzenia. Pokazuje ono „artystyczny program”, jaki organizatorzy przygotowali najmłodszym. Jeden z występujących śpiewał o „podwójnej penetracji”.

Zielonogórska policja informowała, że sobotni marsz środowisk LGBT przebiegł spokojnie. Wyjątkiem było agresywne zachowanie senatora Wadima Tyszkiewicza, który pojawił się na manifestacji i zaatakował dziennikarza TVP i Radia Zachód Bartosza Schaefera.

– Jest pan zwykłym szpiclem! Podchodzi pan do ludzi, podsuwa pan mikrofon i podsłuchuje innych. To jest nieetyczne, niemoralne i niech pan to schowa (mikrofon – przyp. red.). Prowokuje pan ludzi innych, rozumie pan? – do dziennikarza darł się zachowujący się niczym menel spod budki z piwem Tyszkiewicz.

„Podczas mojej pracy dla mediów publicznych w czasie marszu równości w Zielonej Górze senator Tyszkiewicz postanowił nazwać mnie »szpiclem«. Wcześniej na scenie padły słowa »Zapraszamy wszystkich – jesteśmy równi«. Zabrakło – nie dotyczy to dziennikarzy. Podczas tworzenia materiału telewizyjnego i radiowego przechodziłem obok pana senatora z wyłączonym już mikrofonem. To jednak było dla niego trudne przeżycie. Postanowił więc wyładować na mnie swoją frustrację” – komentował później Schaefer.

Na marszu pojawili się też inni politycy opozycji m.in. marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak oraz posłanka Koaiicji Obywatelskiej Katarzyna Osos. Tymczasem podczas manifestacji miała miejsce oburzająca scena, o której poinformował w mediach społecznościowych redaktor naczelny „Gazety Lubuskiej” Janusz Życzkowski. Dziennikarz udostępnił nagranie ukazujące „artystyczny program”, jaki organizatorzy marszu przygotowali najmłodszym. Jeden z występujących śpiewa o „podwójnej penetracji”, kolejny mężczyzna ubrany w sukienkę tańczy przed dziećmi.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!