Wiadomości

“Skandaliczna opieszałość organów ścigania w sprawie Wojciecha Olszańskiego”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Komenda Rejonowa Policji Warszawa I bierze udział w co najmniej dwóch postępowaniach dotyczących Olszańskiego.

Przemysław Holocher wystosował pismo do rzecznika prasowego Komendy Rejonowej Policji Warszawa I. Chodzi o “skandaliczną opieszałość organów ścigania w sprawie Wojciecha Olszańskiego”. Holocher pisze w nim, że śledzi działalność i sprawy karne Wojciecha Olszańskiego, przywódcy “prorosyjskiej sekty politycznej o nazwie “Kamractwo” i wulgarnego patostrimera”, który “nawołuje do bicia i mordowania przedstawicieli różnych nacji (w tym Polaków)”.

Holocher zwrócił uwagę na postępującą “radykalizację” opisywanej osoby, wywołaną poczuciem bezkarności. Jako powód takowej podał “opieszałość polskiego wymiaru sprawiedliwości w jego sprawach”.

Radykalizacja ta, naszym zdaniem grozi prawdziwą tragedią i wielką prowokacją, zwłaszcza, że człowiek ten kłamliwie podaje się za przedstawiciela polskich patriotów i narodowców.

Holocher zapowiedział, że aktualnie przygotowuje duży materiał prasowy na temat działania organów ścigania wobec lewicowego aktywisty.

Z przykrością zauważamy, że zarówno policja jak i sądy, które np. w przypadku ściągania ukraińskich flag z budynków działają energicznie, w jego przypadku, zachowują się całkowicie nieudolnie, zupełnie jakby miały za zadanie przedłużać jego społecznie szkodliwą działalność.

Komenda Rejonowa Policji Warszawa I bierze udział w co najmniej dwóch postępowaniach dotyczących Olszańskiego. Jedno zainicjowane zostało w Ostródzie, drugie w Komańczy, ponadto Wojciech Olszański ma zgłaszać się na dozór do wspomnianej jednostki. W związku z tym Przemysław Holocher postawił trzy pytania:

1) Dlaczego pomimo upływu ponad 3 miesięcy od daty wysłania wniosku z posterunku w Komańczy o przesłuchanie p. W. Olszańskiego, jeszcze do niego nie doszło?2) Skoro p. Wojciech Olszański odbiera wezwania na przesłuchania i nie stawia się na nich, dlaczego nie został jeszcze doprowadzony na komendę przymusowo?3) Dlaczego nie można przesłuchać p. W. Olszańskiego przy okazji jego zgłoszenia się na dozór policyjny?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!