Wiadomości

Skąd tak ogromny wzrost zakażeń koronawirusem na Śląsku?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdy w innych regionach kraju liczba nowych zakażeń koronowirusem wyraźnie się zmniejsza, w województwie śląskim trend jest dokładnie odwrotny. Dość powiedzieć, że na 228 potwierdzonych dziś nowych przypadków zakażenia, aż 141 dotyczy województwa śląskiego. Skąd tak ogromny wzrost zakażeń koronawirusem na Śląsku?

„Wzrost zakażeń koronawirusem i rozwój choroby COVID-19 związany jest bezpośrednio z alarmującą sytuacją w kopalniach – głównie kopalni Jankowice w Rybniku. W ciągu kilku dni doliczono się prawie 100 chorych górników. Prawie 700 osób jest na kwarantannie i to spośród tych najwięcej przybywa zakażonych z potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu” – informuje Dziennik Zachodni.

Spośród 141 mieszkańców województwa śląskiego, u których potwierdzono dziś zarażenie koronawirusem, 24 to mieszkańcy Rybnika, a 20 to mieszkańcy powiatu rybnickiego. Jest też 10 mieszkańców Żor, 6 mieszkańców powiatu wodzisławskiego i 3 – Jastrzębia Zdroju. Bardzo dużo jest mieszkańców powiatu żywieckiego (19), a także Bytomia (16) i Rudy Śląskiej (7).

– Mamy także 64 osoby, które wyzdrowiały. 5 spośród nich było hospitalizowanych w szpitalach i dochodziło do zdrowia pod opieką lekarzy zakaźników, pozostali leczyli się w swoich domach, w izolacji, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy mieszkaniec ma 91 lat i mieszka w powiecie lublinieckim, najmłodszy ma 15 lat – to mieszkanka Zawiercia – informuje Śląski Urząd Wojewódzki.

Na ten moment łącznie 460 mieszkańców w województwie śląskim wyzdrowiało z COVID-19.

/Dziennik Zachodni/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!