Wiadomości

Siostrzeniec premiera zatrzymany przez policję. Noc spędził w areszcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Siostrzeniec premiera Mateusza Morawieckiego, Franek Broda, został zatrzymany przez policję. Noc spędził na policyjnym “dołku” –  dowiedziało się Radio ZET.

Franek Broda został zatrzymany w nocy, wraz z trzema innymi osobami, za rozwieszenie “antyfaszystowskich” transparentów na budynku Kordegardy naprzeciw Pałacu Prezydenckiego i odpalenie rac – ustaliło Radio ZET. Do zatrzymania aktywistów, wśród których był siostrzeniec premiera  Mateusza Morawieckiego, doszło około pierwszej w nocy. 

– Aktywiści rozwiesiły transparenty z hasłami “Precz z faszyzmem”, “Kaczyński rękoma Glińskiego finansuje faszystowski marsz”. Potem zostały odpalone race i przyjechała policja – relacjonuje w rozmowie z Radiem ZET pełnomocniczka Brody, Katarzyna Izydorczyk. – Mieli obiecane, że jak dobrowolnie zejdą, to zostaną tylko wylegitymowani. Oni zeszli w nocy dobrowolnie. Przetrzymywali ich. W końcu zdecydowali, że wiozą ich na “dołek” – mówi Izydorczyk. 

– Policja prowadzi czynności w kierunku naruszenia miru domowego – potwierdza rzecznik Komendy Rejonowej Policji 1 w Warszawie podinsp. Robert Szumiata. Za naruszenie miru domowego grozi grzywna, ograniczenie lub pozbawienie wolności do roku.

/Radio Zet/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!