Wiadomości

Siły protureckie zdobyły Syrtę, likwidowane są ostatnie ogniska oporu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wspierane przez Turcję libijskie siły rządowe po zdobyciu wczoraj miasta Bani Walid dziś podjęły natarcie wzdłuż wybrzeża, posuwając się na odległość ok. 100 km i zdobywając miasto portowe Syrta, aczkolwiek gdzieniegdzie wciąż jeszcze niedobitki oddziałów LNA stawiają opór.

Dziś w godzinach przedpołudniowych oddziały GNA podjęły natarcie w kierunku Syrty. Operacja poprzedzona została uderzeniami lotnictwa. Oddziały Libijskiej Armii Narodowej nie wytrzymały uderzenia i zaczęły wycofywać się w stronę tego portowego miasta. W rezultacie oddziały GNA zajęły najpierw miejscowości Al-Waszka i Bagla, a następnie Al-Hassan.

W ciągu kolejnych dwóch godzin oddziały GNA przejęły kontrolę nad Palmyrą, po czym minęły Bramę Zachodniej Syrty…

Przed 16.00 pod kontrolą sił GNA znalazła się Elektrownia Syrta. W tym momencie do centrum Syrty było już ledwie 12 km. Oddziały LNA ograniczały się do prowadzenia działań opóźniających i pospiesznego wycofywania się, przy czym znajdujące się w odwrocie kolumny co raz otrzymywały mordercze ciosy ze strony lotnictwa.

Przed godziną 17.00 pojawiła się informacja, że oddziały GNA przejęły całkowitą kontrolę na Syrtą. Oddziały LNA wycofały się z miasta, praktycznie nie stawiając oporu. Tylko gdzieniegdzie pozostały różne niedobitki, które nadal stawiają opór…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!