Islam Świat Wiadomości

Siły powietrzne USA dopuściły możliwość noszenia hidżabów i turbanów przez swój personel

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu kresy.pl siły powietrzne USA (US Air Force) uaktualniły swój regulamin dotyczący wymagań wobec noszonych ubiorów oraz wyglądu wojskowych. Od teraz Sikhowie i muzułmanie służący w tej formacji będą mogli przy spełnieniu minimalnych formalności nosić ubiory podkreślające ich wiarę.

Jak podała w piątek telewizja CNN, nowe regulacje  opracowano pod koniec zeszłego tygodnia. Zgodnie z nimi Sikhowie i wyznawcy islamu będą mogli ubiegać się o zgodę na noszenie turbanów, hidżabów, brody oraz długich włosów. Poza nieznaczną liczbą wyjątków wystarczy, by ich wygląd pozostawał „schludny i konserwatywny”.

Zgodnie z nowymi regułami okres rozpatrywania wniosków żołnierzy w tych sprawach nie może przekroczyć 30 dni w USA oraz 60 dni w pozostałych przypadkach. W większości przypadków zgoda ma obowiązywać przez całą służbę żołnierza w amerykańskim lotnictwie wojskowym.

Wcześniej prośby Sikhów i muzułmanów o umożliwienie im spełnienia wymagań ich wiary były rozpatrywane indywidualnie a proces wydawania zgód mógł być długotrwały.

Jak podaje CNN, w 2018 roku Maysaa Ouza, obecnie służąca w stopniu kapitana, została pierwszą muzułmanką w amerykańskim lotnictwie wojskowym, której pozwolono na noszenie podczas służby hidżabu. Pierwszym Sikhem w US Air Force, który dostał zgodę na noszenie turbanu w pracy, był w czerwcu ub. roku Singh Bajwa. Czekał on na rozpatrzenie swojego wniosku pół roku.

Zaczyna się…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!